no-img
پی دی اف باما

دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه


پی دی اف باما
توجه❗️

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه
pdf
می 22, 2024
حجم فایل: 5 مگابایت
نویسنده: پی دی اف باما
۳۰,۰۰۰ تومان

دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه


دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی

دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه با بهترین کیفیت توسط سایت پی دی اف باما گردآوری شده است. داستان اندوهبار و غم انگیز وزیران و یا دستورانی که بحكم و اشاره فرمانروایان و سلاطین ایران بطرز فاجعه آمیز و جانسوزی بقتل رسیده اند همه جزء تیره ترین و ظلمانی ترین صفحات تاریخ کشور ما میباشند این وزیران كه اينك شرح احوال و پایان حیات دردناک و خونبارشان را خواهید خواند عموماً عناصری صدیق و خدمتگزارانی ارزشمند بودند که یا در دام تزویر و بخل و حسد و کینه و توطئه ناجوانمردانه رقیبانشان فرو افتادند و یا حاسدان وفتنه انگیزان تنگ نظر و و کوته بین، مزورانه کمر قتلشان را بسته و خونشان را ناروا و بطور فاجعه آمیزی ریخته اند. سایت پی دی اف باما شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت میکند.

وزیران مقتول ایران

کتاب وزیران مقتول ایران

وزیران مقتول ایران نوشته ناصر نجمی

وزیران مقتول ایران pdf

📖فهرست مطالب کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی:

  • مقدمه
  • قتل جعفر برمکی
  • جعفر برمکی – تولد، وزارت و قتل او
  • تغییر رفتار هارون الرشید نسبت به جعفر و خانواده برامکه
  • حسنک وزیر
  • قتل شمس الدین محمد جوینی
  • قتل فجیع خواجه رشید الدین فضل الله همدانی
  • میرزا ابراهیم کلانتر فارس
  • و …

کتاب وزیران مقتول ایران نوشته ناصر نجمی
کتاب وزیران مقتول ایران اثر ناصر نجمی، به بررسی زندگی و مرگ 53 تن از وزیران ایرانی می پردازد که در طول تاریخ، به طرز فجیعی به قتل رسیده اند . این کتاب اولین بار در سال 1368 توسط انتشارات ارغوان منتشر شده است.
بررسی کتاب “وزیران مقتول ایران” نوشته ناصر نجمی
کتاب “وزیران مقتول ایران ” اثر ناصر نجمی، تأملی عمیق و دقیق بر سرنوشت غم انگیز تعدادی از وزیران و رجال برجسته ایرانی در طول تاریخ است که قربانی توطئه ها، رقابت ها و بی رحمی های درباریان و پادشاهان خود شده اند .

این اثر شامل 22 بخش مجزا است که هر کدام به شرح زندگی و مرگ یکی از این شخصیت ها می پردازد. نجمی با ظرافت و دقت، زوایای مختلف زندگی این افراد و همچنین رویدادهای منجر به مرگ آنها را مورد بررسی قرار می دهد و تصویری روشن و گویا از وضعیت سیاسی و اجتماعی ایران در ادوار مختلف تاریخ ارائه می دهد .
برخی از شناخته شده ترین شخصیت هایی که در این کتاب به آنها پرداخته شده عبارتند از:
جعفر برمکی: وزیر قدرتمند هارون الرشید که به دستور او به زندان افتاد و در زندان درگذشت.
شمس الدین محمدجوینی: مورخ و سیاستمدار دوره ایلخانیان که به دستور هولاکو خان مغول اعدام شد .
خواجه رشید الدین فضل الله همدانی: پزشک، مورخ و سیاستمدار دوره ایلخانیان که به دستور غازان خان مغول به اتهام توطئه علیه سلطنت اعدام شد .
میرزا ابراهیم کلانتر فارس: حاکم فارس در دوره قاجار که به دستور فتحعلی شاه قاجار به دلیل خودسری اعدام شد .

امیرکبیر: صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار که به دستور شاه و به تحریک اطرافیانش به قتل رسید .
“وزیران مقتول ایران” به عنوان اثری ارزشمند و خواندنی در حوزه تاریخ ایران، به خواننده اجازه می دهد تا با ظلم و ستم هایی که در طول اعصار بر برخی از فرهیختگان و دلسوزان این مرز و بوم روا شده، آشنا شده و به تأملی عمیق در ماهیت قدرت و فساد در نظام های پادشاهی بپردازد.
بررسی ویژگی های کتاب وزیران مقتول ایران، نوشته ناصر نجمی:
موضوع: کتاب “وزیران مقتول ایران” اثر ناصر نجمی، به شرح سرگذشت غم انگیز و مرگ تراژیک تعدادی از وزیران و رجال برجسته در طول تاریخ ایران می پردازد. این کتاب شامل داستان هایی از قتل هایی فجیع و ناعادلانه است که در اثر توطئه ها، رقابت ها و قدرت طلبی ها در دربار پادشاهان مختلف ایران رخ داده است.

ویژگی های برجسته:
ارائه روایتی مستند و تاریخی: نجمی در این کتاب از منابع موثق تاریخی، از جمله متون کهن، اسناد و سفرنامه ها استفاده کرده است تا روایتی دقیق و مستند از وقایع ارائه دهد .
تحلیل عمیق عوامل قتل ها: نویسنده فقط به شرح وقایع بسنده نکرده، بلکه به تحلیل عمیق عوامل و انگیزه های پشت پرده این قتل ها نیز می پردازد.
نگاهی انسانی به قربانیان: نجمی در این کتاب صرفاً به ذکر نام و شرح مرگ وزیران اکتفا نکرده، بلکه به زندگی، شخصیت و خدمات آنها به کشور نیز می پردازد و تصویری انسانی از آنها ارائه می دهد .

لحنی تأثیرگذار و لحنی غم انگیز: نویسنده با استفاده از لحنی تأثیرگذار و لحنی غم انگیز، حس همدردی عمیقی را در خواننده برمی انگیزد و او را به تأمل در سرنوشت تلخ این شخصیت های تاریخی وا می دارد .
اهمیت کتاب:
ارزش تاریخی: این کتاب به عنوان منبعی ارزشمند برا ی مطالعه تاریخ ایران، به خصوص در زمینه روابط پادشاهان با وزرا و درباریان، به شمار می رود .
درس های اخلاقی: مرگ غم انگیز وزیران در این کتاب، درس های اخلاقی بسیاری را به خواننده می آموزد، از جمله اهمیت صداقت، وفاداری و پرهیز از قدرت طلبی.
جذابیت داستانی: روایت داستان گونه و پرکشش کتاب، آن را به اثری جذاب برای مخاطبان عام تبدیل کرده است.

انتقادات به کتاب وزیران مقتول ایران:
تمرکز بر جنبه های منفی: برخی منتقدان معتقدند که نویسنده بیش از حد بر جنبه های منفی و سیاه تاریخ ایران تمرکز کرده و به نقاط مثبت و دستاوردهای پادشاهان کمتر پرداخته است.
غفلت از برخی شخصیت ها: در این کتاب به سرگذشت همه وزیران مقتول ایران پرداخته نشده و برخی شخصیت های مهم نیز نادیده گرفته شده اند .
در مجموع، کتاب “وزیران مقتول ایران” اثر ناصر نجمی ، اثری ارزشمند و خواندنی است که به بررسی یکی از تاریک ترین صفحات تاریخ ایران می پردازد. این کتاب نه تنها برای مورخان و پژوهشگران تاریخ ایران، بلکه برای همه کسانی که علاقه مند به مطالعه داستان های تاریخی و تأمل در سرنوشت انسان ها هستند، جذاب خواهد بود.

😍 چقدر خوشت اومد !


موضوعات :
سایر و مفید

تصاویر پیش نمایش


دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه-1
دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه-1
دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه-1
دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه-1
دانلود کتاب وزیران مقتول ایران ناصر نجمی (PDF📁) 322 صفحه-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *